مختصری درباره کنسرو سازی مختصری درباره کنسرو سازی

دسته : صنایع غذایی

فرمت فایل : pdf

حجم فایل : 11 KB

تعداد صفحات : 10

بازدیدها : 392

برچسبها : پروژه تحقیق مبانی نظری

مبلغ : 2000 تومان

خرید این فایل

مختصری درباره کنسرو سازی

دانلود تحقیق مختصری درباره کنسرو سازی

دانلود تحقیق مختصری درباره کنسرو سازی

بصورت فایل ورد قابل ویرایش و آماده ارائه

مقدمه

محصولات كشاورزی (سبزیها ، میوه ها ، غلات ، حبوبات ) به طور كلی ، بیشتر مواد اولیه خاص كه برای تولید كنسرو مورد استفاده قرار می گیرند . در مرحله ورود به كارخانه دارای مقادیر زیادی از انواع ناخالصیها هستند كه قبل از شروع عملیات لازم است آنها را از محصول جدا نمود ، ناخالصیهای محصولات عبارتند از :

بذر علفهای هرز ، دانه های سایر مواد ، باقیمانده های گیاهی ، باقیمانده فضولات حیوانات ، آفات انبار و مواد معدنی و … در مرحله اول باید تمیز یا جداسازی شوند كه هریك از آنها روش مخصوص به خود دارد مانند ناخالصیهای سبك وزن با جریان هوا – ذرات فلزات آهن ربا، قطعات با اندازه های مختلف بوسیله الك ، سرند و استوانه های غلطان باقیمانده های چسبیده به مواد اولیه در مرحله آخر با شست و شو جدا می شوند . و چون بسیاری از مواد طی مرحله شست و شو مقداری آب جذب می كنند باید حین عمل شست و شو ، همیشه زمان و درجه حرارت را كنترل نمود ، شست و شو به روش های گوناگون صورت می گیرد عبارتند از :

-ماشینهای شست و شو تسمه ای :

اساس كار ماشین شست و شوی تسمه ای ، انتقال مواد بوسیله نقاله تسمه ای و پاشش آب به مواد از حین انتقال است . این ماشین از شاسی ، بدنه ، نقاله تسمه ای و افشانكهای آب تشكیل شده است . تسمه نقاله مشبك بوده و آب به راحتی از آن عبور می كند .

خرید و دانلود آنی فایل

به اشتراک بگذارید

مطالب مشابه :

نگهداری سیب درسرد خانه

پژوهش تصفیه فاضلاب صنایع غذایی

دانلود فلو چارت تولید گلوتن

دانلود فلو چارت تولید نشاسته

آیا سوال یا مشکلی دارید؟

از طریق این فرم با ما در تماس باشید

پیام سیستم

ورود همکاران

رمز عبور را فراموش کرده ام