پرسشنامه مقیاس پذیرش اجتماعی مارلو کراون پرسشنامه مقیاس پذیرش اجتماعی مارلو کراون

دسته : پرسشنامه

فرمت فایل : word

حجم فایل : 20 KB

تعداد صفحات : 5

بازدیدها : 204

برچسبها : دانلود پرسشنامه مقیاس پذیرش اجتماعی

مبلغ : 3000 تومان

خرید این فایل

پرسشنامه مقیاس پذیرش اجتماعی مارلو کراون

دانلود پرسشنامه مقیاس پذیرش اجتماعی مارلو کراون 1960 - آزمون سنجش میزان پذیرش اجتماعی افراد

آزمون دانلودی حاضر، مقیاس پذیرش اجتماعی مارلو و کراون می باشد که در سال 1960 تنظیم شده است. در این پرسشنامه آزمودنی سوالات را به دقت خوانده و میزان موافقت خود را با جملات پرسشنامه با پاسخ صحیح و غلط اعلام می دارد حتی الامکان باید پاسخها سریع داده شده و هیچ سوالی را بی پاسخ نگذارد.

مقیاس آزمون پذیرش اجتماعی توسط مارلو و کراون به منظور سنجش میزان پذیرش اجتماعی افراد ساخته شد. گروهی از انسان ها همیشه مطابق با نظرات و اعتقادات خود صحبت می کنند. اگر از آنها در مورد موضوعی سئوال شود باصداقت به سئوالات پاسخ می دهند، در عقاید خود ثابت قدم هستند و تحت هر شرایطی پاسخ یکسان به سوالات می دهند، حتی اگر پاسخ های آنها طرد اجتماعی به دنبال داشته باشد.گروهی دیگر طوری حرف می زنند که مورد تایید دیگران قرار بگیرند. اگر از آنها در مورد موضوعی سؤالی شود طوری پاسخ می دهند که فکر می کنند دیگران دوست دارند آن طور پاسخ داده شود. سعی می کنند با قواعد و هنجارهای اجتماعی سازگاری نشان دهند و از طرد اجتماعی در امان بمانند.

مقیاس پذیرش اجتماعی مارلو- کراون یکی از معتبرترین مقیاس های سنجش پذیرش اجتماعی است. این آزمون دارای ۳۳ عبارت است و آزمودنی باید با انتخاب یکی از گزینه های بلی یا خیر موافقت یا مخالفت خود با هر یک از عبارات آن را مشخص نماید. پاسخ های آزمودنی ها به وسیله کلید مقیاس تطبیق داده می شود و جمع مطابقت پاسخ ها با کلید مقیاس نتیجه کلی را برای هرفرد مشخص می کند.

آزمون پذیرش اجتماعی

گروهی از انسانها همیشه مطابق با نظرات و اعتقادات خود صحبت می کنند . اگر از آنها در مورد موضوعی سوال شود با صداقت به سوالات پاسخ می دهند ، در عقاید خود ثابت قدم هستند و تحت هر شرایظی پاسخ یکسان به سوالات می دهند حتی اگر پاسخهای آنها طرد اجتماعی به دنبال داشته باشد . گروهی دیگر طوری حرف می زنند که مورد تایید دیگران قرار بگیرند . اگر از آنها در مورد موضوعی سوال شود طوری پاسخ می دهند که فکر می کنند دیگران دوست دارند آن طور پاسخ داده شود . حرف زدن و رفتار کردن مطابق انتظارات دیگران را پذیرش اجتماعی می نامند .

یکی از تستهایی معروف برای سنجش پذیرش اجتماعی پرسشنامه حاضر هست که توسط " کروان " و " مارلو " ساخته شده . با پاسخگویی به این پرسشنامه می توانید به تمایل خودتان به مورد پذیرش اجتماعی بودن پی ببرید .

این تست مخصوص افراد بالای 16 سال هست .

ویژگیهای پرسشنامه پذیرش اجتماعی مارلو کراون

تعداد گویه ها : 33
تعداد مولفه :3 ( پذیرش اجتماعی پایین، پذیرش متوسط، پذیرش اجتماعی بالا)
روایی و پایایی :دارد
نحوه نمره گذاری :دارد
منبع : دارد
نوع فایل : ورد wordو قابل ویرایش
تعداد صفحات : 5 صفحه

خرید و دانلود آنی فایل

به اشتراک بگذارید

Alternate Text

آیا سوال یا مشکلی دارید؟

از طریق این فرم با ما در تماس باشید